Obecné dotazy k bateriím a akumulátorům

Nejlepší volba akumulátoru

Petr: Nejlepší volba akumulátoru

Tož dobrého dňa,
prosím, jaké akumulátory mám koupit pro nabíjení v rychlonabíječce Duracell CEF15GBL-3 a použití do fotopasti?
Mám GP 2700mAh a ty nabíječka moc 'nepapá'. Z dvanácti jich plně nabije třeba pět a u zbytku začne buďto ihned nebo po pár minutách nabíjení blikat červené výstražné světlo signalizující chybu a nabíjení se zastaví.
Děkuji předem za odpověď.

reagovat 13. 4. 2019  19:34:32 p# vote+ vote- report +3

Luděk Stehlík: Re: Nejlepší volba akumulátoru

Přeji dobrý den,
koupil jste si superrychlou nabíječku (při nabíjení 1-2 článků je nabíjecí proud 6,4A a při nabíjení 3-4 článků je proud 3,2A). Ale při použití této nabíječky musíte i použít články, které tyto proudy mají povolené. GP 2700 je komerční akumulátor (pro malé maximálně střední odběry), který má povolený nabíjecí proud max. 1,3A. Takže nebíjení danou nabíječkou pro ně není vhodné. Já bych je nedoporučoval ani do fotopasti, kde tečou docela velké proudy při nabíjení blesku.
Pro přístroje typu foťák, blesk, fotopast nebo dětské hračky jsou nejlepší akumulátory pro vysoké vybíjecí proudy jako je Panasonic Eneloop černé řady (shop.battex.cz) nebo bílé řady (shop.battex.cz). Mají sice teoreticky nižší kapacitu, ale při vysokých proudech je kapacita určitě několikrát vyšší než u GP2700 při stejném proudovém zatížení.

reagovat 2. 5. 2019  08:50:59 p# vote+ vote- report -9

Přidat komentář

U příspěvků, prosíme, udržte jejich obsah v rámci dobrých mravů a platných zákonů Ćeské republiky, pište k tématu, nevkládejte spam a nepoužívejte hrubé výrazivo.

HTML v příspěvcích není povoleno, ale případné hypertextové adresy se automaticky zobrazí jako odkazy.

Za obsah diskuzního příspěvku zodpovídá jeho autor. BATTEX, spol.s r.o. si vyhrazuje právo příspěvky moderovat.