Hledám konkrétní baterii či akumulátor

Jaky typ 9V akumulatoru vybrat?

P. Nádvorník: Jaky typ 9V akumulatoru vybrat?

Dobry den,
mam problem s bateriemi/akumulatory, jsem v tomto ohledu laik a byli jste mi doporuceni jako lide, kteri se v teto problematice vyznaji. Chtel jsem Vas poprosit o radu ohledne nabijecich 9V akumularotu pripadne 9V baterii. Mam zařízení, které je nabíjeno 2 ks 9V baterií. Jedná se o detektor kovů. Výrobce uvádí, že je možné použít i dobíjecí 9V akumulátory. Pokud napětí poklesne pod 14 V, zařízení signalizuje akusticky vybití baterií a nedá se už používat a baterie je nutno vyměnit. Pořídil jsem si neznačkové 9V nabíjecí Ni-MH akumulátory o kapacitě 200 mAh (Tronic z Lidlu). Zatím prodělaly 2 cykly nabití/vybití. V tomto počasí (teplota kolem nuly). Ale vydrží tak do 15 minut a už signalizují vybití. Přístroj mám nově a předpokládám, že je to asi i těmi nízkými teplotami. „Normální“ nenabíjecí baterie vydrží za normalnich teplot cca 5-6 hodin provozu. Objevil jsem, ze existuji i akumulatory Li-Ion 9 V, tam bych musel koupit i novou nabijecku se zdrojem. Tez jsem dalsim hledanim na netu nasel, ze vsechny nabizene 9V nabijeci akumulatory Li-Ion bez ohledu na kapacite maji skutecne napeti 7,2 V (nasel jsem to shodne u baterii v kapacitach 160-500 mAh). Dale jsem nasel, ze obchodnici u 9V NiMH baterii s kapacitou kolem 150 mAh uvadeji skutecne napeti i pres 9 V, u kapacit kolem 200 mAh napeti 8,4 V a u kapacity 300 mAh (ta je asi nejvetsi??) napeti 7,2 V.
Jak uz jsem psal, tak muj pristroj ma pracovni minimum 14 V. Moje otazka je, jestli by Li-Ion baterie toto zvladly a nepodklesavaly pod 14 V (zajimaji me, protoze 500 mAh akumulator clovek jen tak nepotka). Pokud jsou z tohoto duvodu nevhodne, mam pak jit do nizkokapacitnich NiMH (max 200 mAh - kvuli napeti)? Nebo se na oboji vykaslat a pouzivat hlavne v nizkych teplotach nenabijeci alkalicke baterie?
Predem dekuji za radu – odpoved.
S pozdravem
P. Nadvornik

reagovat 4. 3. 2012  17:32:03 p# vote+ vote- report -20

Luděk Stehlík: Re: Jaky typ 9V akumulatoru vybrat?

Přeji dobrý den,
důležitý je údaj, že zařízení pracuje do 14 V, tedy do konečného vybíjecího napětí 7 V na jednu baterii. Tím pádem bych vyřadil lithiový akumulátor, protože má jmenovité napětí 7,2V a konečné vybíjecí napětí má od 5,5 do 6 V, takže zařízení není schopné odebrat z baterie plnou kapacitu, ale podle odhadu zbyde cca 30-40%. Podobný problém by nastal u NiMH baterií, které budou složeny jen z 6-ti článků (s napětím 7,2 V), zde by zařízení odebralo asi jen 10% kapacity.
Ideální náhrada za alkalickou 9V baterii je z NiMH článků s napětím 8,4 V (7-mi článková), zde je totiž konečné vybíjecí napětí právě 7,0V.
Kapacita značkových alkalických 9V baterií je asi 800 mAh při proudu 15 mA a 600 mAh při proudu kolem 30 mA, takže u Vašeho zařízení odhaduji střední proud kolem 60 mA.
Pokud použijete baterii 8,4 V s kapacitou 200 mA, měla by být výdrž při normálních teplotách kolem 3 hodin. V teplotách kolem 0° C, pak kolem 2 hodin.
V naší nabídce máme NiMH 9V ve dvou provedení s nízkým samovybíjením s kapacitou 200 mAh: shop.battex.cz a klasickou NiMH baterii s kapacitou 280 mAh: shop.battex.cz .
U baterií s nizkým samovybíjením není problém se skladováním, ale klasické NiMH baterie se musí minimálně každých 6 měsíců dobíjet, jinak dochází k nezvratnému snížení kapacity. Někdy právě může být příčina v tomto problému (baterie se nedostane do 6-ti měsíců od výroby až k zákazníkovi).
Nabíjecí 9V baterie s napětím 10,8V (!chyba!-správně má být 9,6V-viz níže!) se moc na našem trhu nevyskytují, ale pro Vaši aplikaci by nebyly vhodné, protože potřebují ukončení vybíjení při napětí 8V, a to ve Vašem případě by dodrženo nebylo a mohlo by dojít k podvybití baterií.
V napětí 10,8V se běžně dodávají nenabíjecí lithiové baterie (shop.battex.cz), dobře pracují sice v záporných teplotách, ale odběrový proud Vašeho zařízení je pro tuto baterii dost velký, takže k velkému prodloužení provozu by nedošlo.
L.Stehlík

reagovat 7. 3. 2012  07:28:29 p# vote+ vote- report -45

P. Nádvorník: Re: Jaky typ 9V akumulatoru vybrat?

Dobry den,
dekuji za odpoved. Jste prvni clovek, ktery mi dal fundovanou odpoved na muj problem. Protoze jsem i mezi polozenim sveho dotazu a Vasi odpovedi pilne hledal, chtel bych se zeptat jeste na jednu vec.
Zjistil jsem, ze existuji i nabijeci NiHM akumulatory 200 mAh nebo 170 mAh, ktere maji ne 8,4, ale dokonce 9,6 V. Myslite , ze je bylo mozne tez pouzit (v souvislosti s vybijecim napetim 7 V na jednu baterii)?
Jinak nejzajimavejsi se mi zatim zdaji Vami nabizene akumulatorky 280 mAh.
Predem dekuji za odpoved.
S pozdravem
P. Nadvornik

reagovat 7. 3. 2012  10:31:21 p# vote+ vote- report -25

Luděk Stehlík: Re: Re: Jaky typ 9V akumulatoru vybrat?

Přeji dobrý den,
omlouvám se, ale v tom předposledním odstavci v mé odpovědi je chyba. Myslel jsem nabíjecí 9V baterie s napětím 9,6V (nikoliv 10,8V). Jde o 8-mi článkové baterie, takže konečné vybíjecí napětí je 8V (1,0V na článek). Takže pro Vaši aplikaci jsou nepoužitelné, protože by mohlo dojít k podvybití baterie a tím k obrácení polarity jednoho z článků a tím i ke zničení celé baterie. (Více o tomto problému je na: www.battex.info).
L.Stehlík

reagovat 7. 3. 2012  15:02:59 p# vote+ vote- report -11

Luděk Stehlík: Re: Re: Jaky typ 9V akumulatoru vybrat?

Přeji dobrý den, ještě se vracím k naší diskuzy. V nabídce již máme Li-Ion baterie (shop.battex.cz), které by odpovídaly Vašemu požadavku. Mají docela vysokou kapacitu (680 mAh) a po testech, které jsme dělali, dokáží do konečného napětí 7,0 V dodat 90 % svojí kapacity, takže můj odhad, že zbyde 30-40% kapacity byl mylný. Takže pro Váš přístroj by tento akumulátor byl velice vhodný. Pokud budete mít zájem, napište na můj e-mail.

reagovat 20. 6. 2013  10:29:30 p# vote+ vote- report -12

Luděk: Jednoznačně Lion

Jednoznačně Lion akumulátor, protože nabitý má 8,4V, 50% kapacity při 7,6V a pokud není přetížen, tak při 7V dá i více než 80% kapacity. Navíc hluboké vybíjení mu škodí, a v žádném případě by se neměl dostat pod 6V. To už hrozí zničení. 7V je s mírnou rezervou optimální minimum pro vybíjení. Navíc vysoká kapacita a malé samovybíjení radikálně předči MiMh technologii. I kdyby se využívalo jen 50% kapacity. V dané aplikaci bych se vsadil že využije urřitě nad 70%.

reagovat 18. 5. 2013  10:12:43 p# vote+ vote- report -5

P. Nádvorník: Li-Ion

Dobrý den,
děkuji za info. Zatím používám u Vás koupené NiMH 280mAh, ale jakmile doslouží, přejdu na ty lithiovky. Plánuju jeden projekt, kde bych pak nakoupil několik nabíječek a několik desítek baterií, ale to bych se ozval emailem.
Ale chtěl jsem se, možná hloupě, zeptat. Když jsou ty Li-Ionky tak super, tak proč se nedělají i jako AA a AAA? Teda viděl jsem na netu, že se v těchto velikostech dělají, ale s napětím, kolem 3,5 V, což pro záměnu s klasickou AA nebo AAA baterií asi nehorzí, pokud nechci přístroj odpálit. Nějaké omezení Li-Ion technologie?
Předem děkuji za odpověď.
PN

reagovat 6. 3. 2014  14:21:33 p# vote+ vote- report -20

Luděk Stehlík: Re: Li-Ion

Přeji dobrý den, Li-baterie v rozměru AAA a AA se vyrábějí, ale jejich napětí je 3,6 V. Výhoda Li-akumulátorů je v tom, že mají právě vysoké napětí. Nejde o to, nahradit jednu alkalickou, NiCd nebo NiMH baterii velikosti AA, akumulátorem lithiovým, ale spíše, že dokážeme např. 3 AA alkalické nebo NiCd nebo NiMH články nahradit jen jedním článkem systému Li-aku. Výhoda je právě v menším rozměru a hmotnosti.
Ve válcovém nebo prizmatickém provedení se Li-akumulátory vyrábí pouze v napětí 3,2 nebo 3,6V, ale například v knoflíkovém provedení jsou Li-Ion akumulátory v napětí 1,5 V; 2 V; 3 V a 3,6 V (www.battex.info ). Ale jedná se speciální akumulátory s nízkou kapacitou a s nízkými proudy.

reagovat 6. 3. 2014  14:54:03 p# vote+ vote- report +12

Jaroslav Stránský: Jakou nabijecí 9V baterii je nejvhodnější použít pro kytarovou efektovou krabičku Boss RV5?

Dobrý den,
prosím o radu, jakou nabíjecí 9V baterii je nejvhodnější použít pro efektovou kytarovou krabičku Boss RV5. Hodnoty mimo voltů a polarity jsem nikde na krabici nenašel. Zároveň bych prosil o typ na nějakou levnější vhodnou nabíječku k této baterii. ¨
Děkuji zdvořile a jsem s pozdravem.
J.Stránský

reagovat 12. 3. 2014  08:34:52 p# vote+ vote- report +19

Luděk Stehlík: Re: Jakou nabijecí 9V baterii je nejvhodnější použít pro kytarovou efektovou krabičku Boss RV5?

Přeji dobrý den, návod jsem na internetu našel. Doporučují se nenabíjecí 9V baterie. Zinkouhlíková baterie by měla vydržet 2 hodiny a alkalická 4 hodiny. Proto v nabíjecím provedení bych doporučil lithiový akumulátor, např.: shop.battex.cz . Na uvedené stránce je i odkaz na nabíječ.

reagovat 12. 3. 2014  09:25:16 p# vote+ vote- report +18

Jaroslav Stránský: Re: Re: Jakou nabijecí 9V baterii je nejvhodnější použít pro kytarovou efektovou krabičku Boss RV5?

Děkuji za jasnou informaci. Zboží jsem si objednal. Ještě bych poprosil, zda by bylo možno poskytnout informaci o nabíjecí době, vhodném způsobu nabíjení (nabíjecí paměť, cykly...) a předpokládané doby výdrže baterie v uvedeném zařízení po nabití.
Děkuji a přeji hezký modrý den.
J.Stránský

reagovat 12. 3. 2014  09:47:15 p# vote+ vote- report +24

Luděk Stehlík: Re: Re: Re: Jakou nabijecí 9V baterii je nejvhodnější použít pro kytarovou efektovou krabičku Boss R

Přeji dobrý den, nabíjecí doba v nabíječi je cca 3 hodiny. Nabíjet baterii lze v jakémkoliv stavu vybití (nemusí se před nabíjením vybíjet ze 100%). Baterie nelze v nabíječi nikdy přebít. Doba provozu by měla být v zařízení cca 8-10 hodin. Počet cyklů je cca 500.

reagovat 12. 3. 2014  13:54:00 p# vote+ vote- report +30

Jaroslav Stránský: Re: Jakou nabijecí 9V baterii je nejvhodnější použít pro kytarovou efektovou krabičku Boss R

Děkuji za všechny fundované informace a přeji hodně úspěchů ve Vašem podnikání.
J. Stránský

reagovat 13. 3. 2014  09:07:43 p# vote+ vote- report +48

kuzmith: jakou baterii pro efektovou krabičku ELH

Dobrý den,uvažuji o koupi nabíjecí baterie pro muj efektový pedal ke kytaře.bohužel jsem nikde nenašel jakekoliv reference. Jedna se o výrobek firmy electro-harmonix typ:Germanium Big Muff Pi.nerad bych nevhodně zvolenou baterii efekt nějak poškodil.v návodu se píše pouze toto:
9V POWER JACK — The GERMANIUM4 BIG MUFF PI can run off of a 9V battery or you can connect a 9VDC battery eliminator capable of delivering at least 100mA to the 9V power jack. The optional 9V power supply from Electro-Harmonix is 9.6DC-200BI (same as used by Boss® & Ibanez®) 9.6 Volts DC 200mA. The power supply must have a barrel connector with center negative. The battery may be left in or taken out when using a power supply. The current draw for the GERMANIUM4 BIG MUFF PI is 12mA. 

děkuji,pokud by jste mi mohli nějakou baterii doporučit i s nabíječkou pro daný typ.budu neskonale vděčen :)

reagovat 23. 4. 2014  22:50:44 p# vote+ vote- report +14

Luděk Stehlík: Re: jakou baterii pro efektovou krabičku ELH

Přeji dobrý den, 

neuvedl jste, jak velký máte prostor pro tu 9V baterii. Zda se má jednat jen o prostor pro velikost klasické 9V baterie (6F22 nebo 6LR61) nebo je tam místa více.
Pokud se Vám jedná o rozměrovou náhradu za primární baterii, tak v nabídce máme Li-Ion akumulátor (shop.battex.cz) a k němu je nabíječ (shop.battex.cz ).

reagovat 30. 4. 2014  13:33:37 p# vote+ vote- report +11

Luboš: eneloop

Též mám dotaz k 9V bateriím. Vyrábí je Sanyo ve třídě eneloop ? Tužkovky eneloop, které používám v bateriovém kombu Roland jsou super, ale pro kytarový efekt DigiTech looper, potřebuji 9V. Jelikož baterie dle výrobce looperu vydrží ca. 2 hodiny, rád bych nabíjecí, ale kvalitní..
Díky za odpověď. 

L.Ě.K.

reagovat 13. 7. 2014  01:29:40 p# vote+ vote- report +57

Luděk Stehlík: Re: eneloop

Přeji dobrý den, baterie Eneloop, tedy baterie se sníženým samovybíjením se vyrábí ve velikosti AA nebo AAA. Ve velikosti 6F22 (9V baterie) se nevyrábí. Ještě jako poznámku bych chtěl uvést, že baterie Sanyo-Eneloop se již vyrábět nebudou, ale setkáme se nově se "stejnými" články s označením Panasonic-Eneloop.
9V baterie můžeme dodat v provedení NiMH až do kapacity 280 mAh (shop.battex.cz) nebo v provedení Li-Ion (shop.battex.cz ).

reagovat 15. 7. 2014  12:40:57 p# vote+ vote- report +42

Martin Hoch: Jaké trafo pro nabíjení nimh 9v baterie?

Dobrý den, kolik V a mA by mělo mít trafo na nabíjení 9v ni-mh baterie a jak dlouho by se měla nabíjet, pokud má 150 mAh. Martin Hoch

reagovat 23. 7. 2014  18:30:56 p# vote+ vote- report +54

Luděk Stehlík: Re: Jaké trafo pro nabíjení nimh 9v baterie?

Přeji dobrý den,
9V baterie se většinou vyrábí v této kapacitě z knoflíkových článků, proto je třeba zachovat nabíjení proudem o velikosti desetiny kapacity (0,1It), tedy cca 15 mA. Takže je třeba vyrobit zdroj proudu 15 mA a nabíjecí napětí musí být větší než 10,5V - NiMH baterie jsou tvrdé zdroje, takže napětí "si stáhnou", takže není problém třeba zdroj o 15V, ale nejdůležitější je, aby nabíjecí proud nepřekročil 15 mA.

reagovat 29. 7. 2014  10:51:10 p# vote+ vote- report +40

Petr Zavřel: Jaký typ 9V baterie pro venkovní prostředí

Dobrý den. Potřeboval bych poradit jakou mám koupit 9V baterii do přístroje - odpuzovač škůdců (kuny a hlodavci) Ultrazvukový (tichý), pro ochranu motorového prostoru auta. Výrobce uvádí použít baterii 9V (6F22). Baterií je velké množství a já nevím která je vhodná pro střídání teplotního rozdílu, např. když auto stojí venku zima nebo léto.
Petr Z.

reagovat 28. 8. 2014  18:18:25 p# vote+ vote- report -14

Luděk Stehlík: Re: Jaký typ 9V baterie pro venkovní prostředí

Přeji dobrý den, pokud má být baterie i do mínusových teplot, byla by řešením lithiová primární baterie (Li-MnO2) Ultralife. Ta může pracovat v teplotách od -20° C do +60° C (např.: shop.battex.cz ).
Pokud by tento rozsah teplot nestačil, tak potom ještě lepším řešením by byla lithiová primární baterie (Li-SOCl2) SAFT. Ta má pracovní rozsah teplot od -60° C až do +85° C (např.: shop.battex.cz ).
Použít by se daly i některé typy i alkalických baterií, ale v mínusových teplotách baterie neodevzdá nikdy plnou kapacitu. Pro teploty od -20°C až do +54° C vyrábí baterii 6F22 Duracell (např.: shop.battex.cz ). Ne všechny alkalické baterie však mají tento rozsah.

reagovat 29. 8. 2014  08:43:38 p# vote+ vote- report +19

Petr: Jaké baterie do detektoru kovů PROTECO P800 jsou tam dvě 9V

Já myslel,že postačí nabíjecí z LIDLU TRONIC Ni-Mh-9V-200mAh-9V Block-6HR61 to bude asi omyl,že.Detektor mám teprve obědnán a dodává se bez baterií,doporučují alkalické,ale chce to dobíjecí.Děkuji za vyjádření.

reagovat 10. 12. 2014  11:01:51 p# vote+ vote- report +23

Luděk Stehlík: Re: Jaké baterie do detektoru kovů PROTECO P800 jsou tam dvě 9V

Přeji dobrý den,
tak jak je psáno v předchozích diskuzích, záleží hlavně na konečném vybíjecím napětí, které je nastaveno na detektoru. Zda lze použít uvedené baterie z Lidlu, bude záležet na uvedeném nastavení. Neznám bohužel ani daný detektor, ani uvedené baterie. Pozor na jednu zkutečnost. Všude se uvádí u NiMH baterií 9V, ale většinou se tím myslí rozměrová náhrada za 9V baterii. Na trhu jsou velikostně stejné baterie s napětím 7,2V, 8,4V nebo 9,6V a na všech je napsáno "9V".
Pokud je na baterii označení 6HR61 mělo by se jednat o článek s napětím 7,2V, ale pokud je tam napsáno, že se jedná o náhradu (replace) za 6LR61 nebo 6F22, tak vůbec není jasné, jaké jmenovité napětí baterie má.
Až budete mít více informací, tak nám napište nebo se s námi podělte o zkušenosti s daným detektorem. 

reagovat 10. 12. 2014  15:41:02 p# vote+ vote- report +34

Špalek Miroslav: Jakou nabijecí 9V baterii je nejvhodnější použít pro bezdrátové mikrofony Samson Concert 277 Dual

Jakou nabijecí 9V baterii je nejvhodnější použít pro bezdrátové mikrofony Samson Concert 277 Dual 

Výrobce doporučuje Typ baterie Duracell MN1604 9V alkalická na tuto je výdrž asi 12 h 

Z manualu --- Doporučujeme typ baterie Duracell MN 1604. I když dobíjecí Ni-Cd baterie mohou být použity, nebudou dodávat adekvátní proud pro více než čtyři hodiny
Provozní teplota -20 ° C / 55 ° C
Přepínače / Ovládání zapnutí / vypnutí, Audio ON / OFF, Mic úroveň hlasitosti
Displej (LED) Battery Low / Mid / High (odpovídá <5,3 V / 5,3-7 V /> 7V)
Provozní napětí 9 V + 20% / -40%
Spotřeba proudu 47 mA 

Je nějaká baterie (dobíjecí)která by vydržela alespoň 8h popřípadě víc a můžete my doporučit i nabíječku

reagovat 11. 8. 2015  19:23:56 p# vote+ vote- report -29

Luděk Stehlík: Re: Jakou nabijecí 9V baterii je nejvhodnější použít pro bezdrátové mikrofony Samson Concert 277 Du

Přeji dobrý den,
doporučena je primární, tedy nenabíjecí baterie, která by měl vydržet alespoň 12 hodin. Pokud chcete nabíjecí baterii, která by vydržela alespoň 8 hodin na jedno nabití, pak bych doporučoval: shop.battex.cz . Doporučený nabíječ je v odkazu.

reagovat 17. 8. 2015  15:54:34 p# vote+ vote- report +19

PETR: 9v

Dobrý den mám detektor kovů na 2 baterie 9V klasický maxell alkaline 9V/6lr61 vydržel pracovat asi 15h provozu je možnost je nahradit za rozumné peníze něčím jiným třeba nabíjecíma. Děkuji a přeji krásný den

reagovat 3. 10. 2015  02:03:28 p# vote+ vote- report

Luděk Stehlík: Re: 9v

Přeji dobrý den, o 9V baterii pro detektor kovů se na této stránce již diskutovalo. Asi nejlepším řešením jsou Li-Ion baterie: shop.battex.cz .

reagovat 15. 10. 2015  09:00:31 p# vote+ vote- report -22

jakub : obsluha

Dobrý večer koupil jsem si detektor proteco p800 a podle prirucky to moc nemohl by nekdo natočit video jak se co nastavuje?mocby mi to pomohlo. Diky

reagovat 12. 1. 2016  21:05:16 p# vote+ vote- report -5

Jan: výkonná náhrada za 9V baterii

Dobrý den,
mám elektrický kontrabas zn. Stagg, který je napájen 9V baterií. Baterie se však poměrně rychle vybíjí (cca tak za 3 hod.) a s úrovní jejího napětí klesá i výstupní signál z nástroje.
Zatím jsem ji nahradil 9V zdrojem a nástroj napájím po kabelu. Je to však nepohodlné.
Prosím o radu: jakou dobíjecí jednotku použít, aby spolehlivě vydržela více jak 10 hodin hraní?
Rozměr nehraje úplně roli, protože ji připnu zezadu na nástroj a připojím kabílkem.
Děkuji Jan Bobek

reagovat 31. 1. 2016  17:19:32 p# vote+ vote- report +7

Luděk Stehlík: Re: výkonná náhrada za 9V baterii

Přeji dobrý den,
v rozměru 6F22 (tedy 9V baterie) je asi nejlepší náhrada MP-9V-680 (shop.battex.cz). Ale zda Vám vydrží požadovaných 10 hodin hraní není jasně. K tomu by bylo třeba nějaké informace o vybíjecích proudech (hlavně o středních vybíjecích proudech, ale také o maximálních vybíjecích prodech).
Pokud nehraje roli rozměr baterie, tak stačí zadat základní požadované parametry baterie (rozsah napětí, kapcita, proudové odběry, teplotní rozsah,..) a baterii lze vyrobit.

reagovat 23. 2. 2016  17:09:31 p# vote+ vote- report +19

M. Šíp: Akumulátor pro generátor DC pulzů

Dobrý den,  

prosím o doporučení nejvhodnějšího akumulátoru pro generátor/modulátor DC pulzů, taiwanský výrobce v manuálu moc sdílný není, mimo údaje 006P nic neudává (v šachtě odzkoušena HR6F22 velikost). Lze pro tento druh elektroniky použít Li-Ion 500mAh akumulátor (napětí na kontaktech lze při provozu průběžně měřit voltmetrem)? Požadavkem je co nejdelší výdrž. Pokud je tento typ aku možný lze ho nabíjet nabíječem MW 9168 GS nebo budu potřebovat nový?  

Děkuji
S pozdravem
Šíp

reagovat 7. 11. 2017  22:17:44 p# vote+ vote- report +6

Luděk Stehlík: Re: Akumulátor pro generátor DC pulzů

Přeji dobrý den, 

začnu od konce. Nabíječ MW9168 je určen pro nabíjení NiCd nebo NiMH akumulátorů. Akumulátory typu Li-Ion se nabíjejí zcela odlišně, proto je třeba i jiný nabíječ.

reagovat 8. 11. 2017  15:08:30 p# vote+ vote- report +6

DANIEL: Vzduchový pumpa

Dobrý den,koupil jsem vzduchovky pumpu na které na napsáno jen DC 6V 60KPa ,mohu ji připojit na 9V baterii??Dekuji za odpověď Daniel

reagovat 12. 12. 2017  20:46:55 p# vote+ vote- report +11

Luděk Stehlík: Re: Vzduchový pumpa

Přeji dobrý den, 

toto je otázka pro výrobce pumpy, nikoliv pro výrobce baterií. Doporučil bych se obrátit na prodejce pumpy. Jaký rozsah napětí baterií je dovolen. Bohužel neznám technickou specifikaci dané pumpy.

reagovat 13. 12. 2017  13:55:37 p# vote+ vote- report +2

Radim Koutňák: Jakou dobíjecí baterii 9V pro infrateploměr?

Dobrý den.
Používám infračervený teploměr Powerfix IAN 279816. Používá 9V baterie, doporučené jsou 6F22/6LR61. Když mi teď nahlásil nízký stav baterie (a dál odmítl fungovat), naměřil jsem na baterii napětí 8,4V. Jakou byste mi doporučili dobíjecí baterii?

reagovat 30. 10. 2019  22:33:40 p# vote+ vote- report -5

Luděk Stehlík: Re: Jakou dobíjecí baterii 9V pro infrateploměr?

Přeji dobrý den,
pokud jsou doporučené nenabíjecí baterie, asi bych doporučoval je i nadále používat. Indikátor stavu nabití je určitě nakalibrovaný na nenabíjecí baterie. Nabíjecí baterie by tam asi fungovala, ale stále by to hlásilo nesmyslné údaje o stavu nabití, to je ten lepší případ. Ten horší případ je, že by ten přístroj se předčasně vypínal.

reagovat 12. 11. 2019  13:35:42 p# vote+ vote- report

Radim Koutňák: Re: Re: Jakou dobíjecí baterii 9V pro infrateploměr?

Dobrá. Děkuji za radu.

reagovat 12. 11. 2019  14:20:27 p# vote+ vote- report +10

Přidat komentář

U příspěvků, prosíme, udržte jejich obsah v rámci dobrých mravů a platných zákonů Ćeské republiky, pište k tématu, nevkládejte spam a nepoužívejte hrubé výrazivo.

HTML v příspěvcích není povoleno, ale případné hypertextové adresy se automaticky zobrazí jako odkazy.

Za obsah diskuzního příspěvku zodpovídá jeho autor. BATTEX, spol.s r.o. si vyhrazuje právo příspěvky moderovat.