Hledám konkrétní baterii či akumulátor

Hledám náhradu baterie pro elektronickou cigaretu E-Go

O.Doskočil: Hledám náhradu baterie pro elektronickou cigaretu E-Go

Dobrý den,
Stal jsem se kuřákem elektronických cigaret. Některé baterie jsou již u konce své životnosti a proto, že jsem zručný kutil a plášť s elektronikou jsou zachovalé a funkční uvažuji o výměně článků. 

Podle výrobce e-cigaret by se mělo jednat o lithiové akumulátory s kapacitou 650mAh a 1100mAh(delší varianta). Napětí je 3,7/4,2V. Někteří výrobci uvádějí kapacitu 750 a 1300mAh. 

Baterie pracuje tedy v pulsním režimu kolem 5s vybíjení - desítky vteřin pauza. Odběr proudu atomizérem je běžně kolem 1-1,5A výjimečně (speciální příslušenství pro testování příchutí)až 2A. 

Elektronika nedovolí delší sepnutí jak asi 10s a má ochranu proti hlubokému vybití. Na slábnoucí baterii upozorní zablikáním a po několika dalších poutaženích baterii odpojí a nedovolí další používání. Dále ochranu proti zkratu (pod 1,8 Ohmu signalizuje zkrat a nedovolí používání). 

Těleso (nerez. trubka) ve kterém je baterie a elektronika má průměr přesně 14mm (vnitřní asi 13,5mm). A v tom je můj problém.

Marně hledám baterii AA s max. průměrem okolo 13,5mm. U všech je udáván průměr 14mm případně i o něco více nebo s nějakou tolerancí.
Hledám tedy lithiovou baterii velikosti přibližně AA (nejlépe s pájecími vývody) s napětím 3,7V/4,2V. a max. průměrem 13,5mm klidně po odstranění ochranného fóliového pláště pokud by to použitá technologie výroby umožnila. Na samotné kapacitě mě až zase tolik nezáleží i když samozřejmě čím více tím lépe. Nemusí mít ani el. ochranné obvody vše potřebné má elektronika e-cigarety. 

Z obrázků na internetu nelze posoudit jak silný je ten ochranný plášť baterií s potiskem, který by bylo možno odstranit a dostat se tím na potřebný průměr. Proto na Vás vznáším tento dotaz a předem děkuji za odpověď.

reagovat 27. 3. 2012  04:09:12 p# vote+ vote- report -31

Luděk Stehlík: Re: Hledám náhradu baterie pro elektronickou cigaretu E-Go

Přeji dobrý den,
Li-Ion baterie velikosti AA v nabídce máme (shop.battex.cz) v kapacitě 750 mAh, ale moc Vás nepotěším, průměr je přesně 14 mm (byl jsem to osobně změřit ve skladu). Když se odstraní fólie, tak se také dostaneme na průměr 13,9 mm. Jinak nabodování vývodů by problém nebyl. V rozměru AA bereme články od dvou výrobců, ale oba typy mají průměr stejný.
Menší akumulátor, který máme k dispozici je s kapacitou 350 mAh ve velikosti AAA (shop.battex.cz). Tyto akumulátory jsme dokonce začali dovážet právě kvůli e-cigaretám.

reagovat 27. 3. 2012  11:24:18 p# vote+ vote- report -36

Přidat komentář

U příspěvků, prosíme, udržte jejich obsah v rámci dobrých mravů a platných zákonů Ćeské republiky, pište k tématu, nevkládejte spam a nepoužívejte hrubé výrazivo.

HTML v příspěvcích není povoleno, ale případné hypertextové adresy se automaticky zobrazí jako odkazy.

Za obsah diskuzního příspěvku zodpovídá jeho autor. BATTEX, spol.s r.o. si vyhrazuje právo příspěvky moderovat.