BATTEX.info

12v akupack - nejlehčí, nejmenší, největší kapacita - DIY výroba + nabíječka

Jakub Rada: 12v akupack - nejlehčí, nejmenší, největší kapacita - DIY výroba + nabíječka

Zdravím,
zajímalo by mne, jestli se najde odborník, který by poradil s výrobou bateriového akupacku.
Sloužil by jako zdroj energie pro přenosný projektor. Nyní využívám velkou olověnou baterii. Potřebuji poradit co použít za elektroniku, baterie, nabíjecí zdroj. Ideální parametry jsem nastínil v předmětu tématu.

reagovat 20. 8. 2016  08:41:00 p# vote+ vote- report -36

Luděk Stehlík: Re: 12v akupack - nejlehčí, nejmenší, největší kapacita - DIY výroba + nabíječka

Přeji dobrý den, řešení vidím dvě.
1) Uvedené přenosné zdroje 12V se již standardně vyrábí. Jde o to, jako kapacitu opravdu potřebujete a hlavně jaké vybíjecí proudy je třeba. Příkladem může být 12V zdroj s kapacitou 8Ah: shop.battex.cz . V podobném provedení se vyrábí až kapacita 22A. Nebo zdroj s více napěťovými výstupy (5; 9; 12; 19; 20V): shop.battex.cz , který má při 12V kapacitu 16 Ah. Oba uvedené odkazy mají součástí i nabíječ.
2) Pokud si to chcete udělat "doma", tak není problém vyrobit baterii o požadované kapacitě s akumulátory pro požadované proudy. Baterii osadit přímo bezpečnostní elektronikou nebo je možno z baterie vyvést jen kabely a elektroniku dodat zvlášť. A k tomu dodat nabíječ pro nabíjení Li-Ion baterií. Náhrada za 12V baterie se dělá z článků zapojených 3 v sérii (3S), tedy s rozsahem napětí (9 - 12,6V). Paralelních větví může být "nekonečně" mnoho. Ale opět je třeba znát vybíjecí proudy a požadovanou kapacitu.

reagovat 22. 8. 2016  12:01:15 p# vote+ vote- report -45

Přidat komentář

U příspěvků, prosíme, udržte jejich obsah v rámci dobrých mravů a platných zákonů Ćeské republiky, pište k tématu, nevkládejte spam a nepoužívejte hrubé výrazivo.

HTML v příspěvcích není povoleno, ale případné hypertextové adresy se automaticky zobrazí jako odkazy.

Za obsah diskuzního příspěvku zodpovídá jeho autor. BATTEX, spol.s r.o. si vyhrazuje právo příspěvky moderovat.