Hlavní použití prizmatických Li-akumulátorů

Prizmatické Li-Ionové akumulátory a baterie mají hlavní uplatnění v mobilních telefonech, dále pak v bezšňůrových telefonech, videokamerách, laptopech, ale i v noteboocích, CD přehrávačích, přenosných LCD televizích, satelitní technice a samozřejmě hlavně články pro vysoké výkony se uplatňují v modelářských aplikacích, elektrokolech, golfových vozících, ale i elektromobilech.

Zajímavým směrem v oblasti prizmatických Li-Ionů se vydala francouzská firma Francouzská firma SAFT je jedním z největších výrobců akumulátorů a baterií v Evropě. SAFT . Jako dvorní dodavatel elektrochemických zdrojů pro armády NATO, od startovacích akumulátorů pro letadla a vrtulníky, přes akumulátory pro radiostanice nebo satelitní techniku, až po primární lithiové články pro torpédové hlavice, vyrábí v současné době tři rozměry Li-Ionových prizmatických akumulátorů, které mají využití hlavně v radiostanicích a satelitní technice. Jedná se o typy MP 144350, MP 174865 a MP176065. Typ MP 144350 svým rozměrem přesně nahradí trojici akumulátorů rozměru AA, kapacita tohoto akumulátoru je 2,1 Ah. Pokud vezmeme v úvahu, že např. v radiostanicích musí tento akumulátor pracovat i v záporných teplotách, pak ho lze srovnávat pouze s akumulátorem NiCd a pokud srovnáme kapacitu, tak je vlastně dvojnásobná. Podobně jsou odvozeny i velikosti ostatních dvou typů akumulátorů, MP 174865 nahrazuje 2,5x rozměr 4/3AF a dva kusy akumulátoru MP 176065 nahrazují rozměrově dva kusy akumulátoru velikosti D. Viz obr. 4.8.

4.8.png
Rozměrové porovnání akumulátorů válcových a prizmatických

Diskuze ke stránce Hlavní použití prizmatických Li-akumulátorů

Přidat komentář

U příspěvků, prosíme, udržte jejich obsah v rámci dobrých mravů a platných zákonů Ćeské republiky, pište k tématu, nevkládejte spam a nepoužívejte hrubé výrazivo.

HTML v příspěvcích není povoleno, ale případné hypertextové adresy se automaticky zobrazí jako odkazy.

Za obsah diskuzního příspěvku zodpovídá jeho autor. BATTEX, spol.s r.o. si vyhrazuje právo příspěvky moderovat.