Nabíječe s ukončením teplotním

Komerčních nabíječů s indikací ukončení nabíjecího procesu sledováním nárůstu teploty není příliš mnoho, ale také se vyskytují. V komerčním provedení je problémem umístění teplotního čidla. Není vždy možné aby bylo na takovém místě, kde by se dotýkalo přímo povrchu jednotlivých akumulátorů.

Většinou je nabíječ uzpůsoben tak, že přenos tepla z akumulátoru se uskutečňuje prostřednictvím kovového vodiče, takže reakce termistoru je o to více zpožděná. Příkladem mohou být nabíječe, které mají různé výměnné vložky na horní straně nabíječe, které jsou určené k nabíjení baterií do videokamer nebo lze použít vložek k nabíjení komerčních akumulátorů (Minwa, Hama,..).

U nabíječů najdeme teplotní čidla například u značky  Compit, kde se tato metoda kombinuje ještě s metodou poklesu napětí -dV nebo časovačem nebo obojím najednou. U nabíječů na komerční akumulátory najdeme toto čidlo v patách nabíječe (u mínus pólu) a u nabíječů na sestavy akumulátorových baterií se čidlo přikládá k akumulátorové baterii.

 

 


Diskuze ke stránce Nabíječe s ukončením teplotním

Přidat komentář

U příspěvků, prosíme, udržte jejich obsah v rámci dobrých mravů a platných zákonů Ćeské republiky, pište k tématu, nevkládejte spam a nepoužívejte hrubé výrazivo.

HTML v příspěvcích není povoleno, ale případné hypertextové adresy se automaticky zobrazí jako odkazy.

Za obsah diskuzního příspěvku zodpovídá jeho autor. BATTEX, spol.s r.o. si vyhrazuje právo příspěvky moderovat.