Nabíječe „s nabíjením přes noc“

Další skupina profesionálních nabíječů používá normální nabíjení, tzv. nabíjení přes noc (14 až 16 hodin) proudem 0,1 It. Protože toto nabíjení je konstrukčně velice jednoduché, používá se tam, kde kapacita akumulátoru vystačí na práci v jedné směně a přes noc se pak může nabíjet. Příklady použití tohoto nabíjení bychom nalezli asi mnoho. Jedná se například o měřící přístroje, starší radiostanice, různé detektory kovů nebo plynů, určité druhy akumulátorového nářadí, svítilen, plynových masek pro stavebnictví apod. Běžně je tento způsob používán pro nabíjení hornických svítidel.

Dříve to byla nejčastější metoda nabíjení. Výhodou nabíjení proudem 0,1 It je, že akumulátor bez větších následků snáší i dlouhodobé přebíjení tímto proudem (viz stránka Zkoušky hermetických NiCd akumulátorů stanovené normami), konstrukce takového nabíječe je velmi jednoduchá a výrobní náklady jsou minimální.


Diskuze ke stránce Nabíječe „s nabíjením přes noc“

Přidat komentář

U příspěvků, prosíme, udržte jejich obsah v rámci dobrých mravů a platných zákonů Ćeské republiky, pište k tématu, nevkládejte spam a nepoužívejte hrubé výrazivo.

HTML v příspěvcích není povoleno, ale případné hypertextové adresy se automaticky zobrazí jako odkazy.

Za obsah diskuzního příspěvku zodpovídá jeho autor. BATTEX, spol.s r.o. si vyhrazuje právo příspěvky moderovat.