SM-APL 4 P

Jedná se o čtyřlůžkový tester pro testování NiCd, NiMH, lithiových nebo VRLA akumulátorů. Je určen pro testování 1 – 12 článků NiCd nebo NiMH, 1 – 5 článků lithiových akumulátorů, 1 – 9 článků VRLA akumulátorů. Nebo lze nastavit konečné požadované nabíjecí čí vybíjecí napětí testovaného akumulátoru (CCCV). Ovládání testeru je jednoduché pomocí několika tlačítek, výsledky jsou zobrazovány na LCD displeji a probíhající režimy pomocí LED diod, nebo lze pořídit tiskový výstup na jakoukoliv jehličkovou tiskárnu ve formě štítku nebo protokolu. Tester lze pomocí sériového kabelu připojit i k počítači a pomocí software ovládat tester z počítače, kde kromě výsledků testů si můžete prohlédnout (i průběžně) nabíjecí a vybíjecí grafy, pořizovat databázi akumulátorů a jejich výsledků, přednastavit si nejčastěji používané testy apod. Z počítače lze ovládat několik testerů současně. Tester lze využít jako nabíječ nebo ke zjišťování zbytkové kapacity, zjišťování samovybíjení, cyklování akumulátorů nebo ho použít ke zjišťování životnosti akumulátoru.

  • K testování lithiových akumulátorů je zde možnost vybrat si ze dvou variant napěťového omezení, a to 4,1 V nebo 4,2 V na článek.
  • U olověných akumulátorů z hodnot 2,3 V resp. 2,4 V na článek.
  • U NiCd a NiMH akumulátorů je konec nabíjení indikován metodou „–ΔV“.

Velikosti nabíjecích a vybíjecích proudů je omezena maximálně na 2 A na jedno lůžko. Náběh přednastavených proudů je postupný, proto zde nelze testovat například vnitřní odpory akumulátorů. Ovládání programu v počítači je sice jednoduché. Součástí testeru, kromě software, jsou čtyři universální lůžka k testování akumulátoru a lze si dokoupit jednoúčelová lůžka pro jednotlivé druhy akumulátorů, např. pro baterie do radiostanic, akunářadí apod., kde jsou testovací programy nainstalovány přímo v lůžcích. Cena testeru se pohybuje do 40 tis. Kč bez DPH.


Diskuze ke stránce SM-APL 4 P

Přidat komentář

U příspěvků, prosíme, udržte jejich obsah v rámci dobrých mravů a platných zákonů Ćeské republiky, pište k tématu, nevkládejte spam a nepoužívejte hrubé výrazivo.

HTML v příspěvcích není povoleno, ale případné hypertextové adresy se automaticky zobrazí jako odkazy.

Za obsah diskuzního příspěvku zodpovídá jeho autor. BATTEX, spol.s r.o. si vyhrazuje právo příspěvky moderovat.