Akumulátory pro všeobecné použití

Tato výrobková řada je vyráběna klasickou technologií, kde obě elektrody jsou sintrované. Akumulátory tohoto typu se vyznačují vysokou spolehlivostí, životností, velkou mechanickou a klimatickou odolností. Teplotní rozsahy při vybíjení těchto akumulátorů jsou od –40°C do +60°C. U většiny z nich lze používat rychlé nabíjení během jedné hodiny, výjimkou jsou však akumulátory těch největších rozměrů , jako je rozměr F, kde lze nabíjet do 2 hodin a rozměr SF, kde je povoleno pouze nabíjení normálním desetinovým proudem, protože zde nastávají problémy s odvodem tepla. Povolené trvalé vybíjecí proudy se pohybují od 5-ti do 10-ti násobku jmenovité kapacity. Zajímavé jsou však i špičkové proudy (povolený proud po dobu 0,3 sekundy do poklesu napětí na 0,65 V na článek), které dosahují hodnot od 20-ti do 130-ti násobku jmenovité kapacity akumulátoru.

Právě pro svoji spolehlivost a klimatickou odolnost jsou tyto akumulátory nezastupitelné ve zdravotnické, vojenské a hlavně kosmické technologii. Často se setkáváme s názorem, že akumulátory typu NiCd jsou na ústupu. Sice ve spoustě aplikací se nahrazují jinými systémy, ale výrobní řadu pro všeobecné použití zatím nelze plně nahradit ani systémem NiMH ani Li-Ion.

Bližší značení podle výrobců naleznete na stránce přehled nejběžnějších typů.


Diskuze ke stránce Akumulátory pro všeobecné použití

Přidat komentář

U příspěvků, prosíme, udržte jejich obsah v rámci dobrých mravů a platných zákonů Ćeské republiky, pište k tématu, nevkládejte spam a nepoužívejte hrubé výrazivo.

HTML v příspěvcích není povoleno, ale případné hypertextové adresy se automaticky zobrazí jako odkazy.

Za obsah diskuzního příspěvku zodpovídá jeho autor. BATTEX, spol.s r.o. si vyhrazuje právo příspěvky moderovat.