Akumulátory s velkým výkonem

Pro použití v ručním akumulátorovém nářadí, pro pohon modelů dopravních prostředků, hraček a podobné aplikace je tato výrobní řada akumulátorů prozatím ničím nenahraditelná. Baterie z nich sestavené se vyznačují velmi malou vnitřní impedancí, což umožňuje extrémně velké proudové odběry při minimálním poklesu napětí (povolené trvalé vybíjecí proudy se pohybují kolem 20 It) a velmi rychlé nabíjení. Nevýhodou je zvýšené samovybíjení. To lze snadno kompenzovat dobitím zdroje těsně před jeho použitím.

Akumulátory s velkým výkonem se vyrábějí nejčastěji ve velikostech Cs a jejich násobcích. Často se však setkáváme i s označením SC nebo SubC [čti: sab si:], ale toto označení akumulátorů se nedostalo do evropských ani do amerických norem. S akumulátory pro extrémní proudy se setkáváme i v provedení NiMH. Mají vysokou kapacitu, ale v akumulátorovém nářadí pro profesionální účely se ještě neustále využívá pro svou vysokou životnost systém NiCd.

Bližší značení podle výrobců naleznete na stránce přehled nejběžnějších typů.


Diskuze ke stránce Akumulátory s velkým výkonem

Přidat komentář

U příspěvků, prosíme, udržte jejich obsah v rámci dobrých mravů a platných zákonů Ćeské republiky, pište k tématu, nevkládejte spam a nepoužívejte hrubé výrazivo.

HTML v příspěvcích není povoleno, ale případné hypertextové adresy se automaticky zobrazí jako odkazy.

Za obsah diskuzního příspěvku zodpovídá jeho autor. BATTEX, spol.s r.o. si vyhrazuje právo příspěvky moderovat.