Nesrovnalosti

Podobné super vlastnosti najdeme i ve srovnávacích tabulkách mezi nabíjecí alkalikou a NiCd nebo NiMH akumulátory. Najdeme tam například, že při vybíjení ze 100 %, nabíjecí alkalika má více než 26 nabíjecích a vybíjecích cyklů. Ale neuvádí se zde, jakou kapacitu má článek v 26 cyklu, respektive do jakého poklesu jmenovité kapacity je kapacita měřena. Počtu cyklů to přibližně sice odpovídá (bereme-li mi v úvahu pokles až na 30% Cjm), ale ve sloupci vedle je uvedeno, že NiCd akumulátor provede více než 200 cyklů. To je sice po stránce matematické pravda (350 > 200), ale věrohodnější by bylo, uvést správnou hodnotu, tedy 350–500 cyklů (při poklesu na 70 % Cjm). Ještě k většímu snažení o překroucení faktů dojdeme v tabulce o řádek níže, kde se dozvíme, že počet nabíjecích a vybíjecích cyklů při mírném vybití je u nabíjecí alkaliky více než 200 cyklů. Nebylo by zde co namítat, kdyby bylo uvedeno, co je to mírné vybití, ale informace, že NiCd akumulátor je schopen dát opět více než 200 cyklů, je sice opět pravdivá, ale od reality je již matematicky vzdálená o několik řádů (viz stránka Vybíjení akumulátoru před jeho nabíjením).

Podobných nesrovnalostí najdeme více. I když jde o materiál z roku 2001, objevují se zde informace, že u rozměru AA je typická kapacita NiCd akumulátorů 800 mAh (skutečnost 1000 mAh), NiMH akumulátorů 1100 mAh (skutečnost v té době minimálně 1600 mAh) a u Li-Ion akumulátorů 317 mAh (skutečnost již kolem 700 mAh). Podobně se v těchto materiálech uvádějí nepřesné informace o samovybíjení, bezpečnosti, cenách nebo ekologických vlastnostech.


Diskuze ke stránce Nesrovnalosti

Přidat komentář

U příspěvků, prosíme, udržte jejich obsah v rámci dobrých mravů a platných zákonů Ćeské republiky, pište k tématu, nevkládejte spam a nepoužívejte hrubé výrazivo.

HTML v příspěvcích není povoleno, ale případné hypertextové adresy se automaticky zobrazí jako odkazy.

Za obsah diskuzního příspěvku zodpovídá jeho autor. BATTEX, spol.s r.o. si vyhrazuje právo příspěvky moderovat.