GP

Pod značkou GP se na trhu objevuje firma z Hong Kongu.

Historie

Založena byla v roce 1964 pod názvem Gold Peak Electric Co. Ltd. jako výrobce komerčních baterií. Od roku 1990, nyní již pod názvem GP Batteries International Limited se poměrně rychle rozrostla a její výrobky staly běžným artiklem jak na asijském kontinentu, ale i v Evropě a Severní Americe. Na začátku 21. století spustila masovou výrobu prvního akumulátoru s kapacitou 2100 mAh, vstoupila do výroby autobaterií a koupila některé čínské výrobce alkalických článků, čímž si vytvořila dominantní pozici mezi výrobci baterií a akumulátorů v Číně.

Současnost

V současnosti je to největší firma na výrobu baterií v Asii (mimo Japonsko). Od roku 2004 spolupracuje s firmou Sanyo je japonský výrobce elektroniky a také akumulátorů a baterií. Sanyo, se kterou vytvořila joint venture – Ningbo GP Sanyo Energy Co., Ltd. na výrobu lithiových baterií, od roku 2008 s americkými firmami Boston Power Inc a Vectrix Corporation začala vývoj a výrobu vlastních Li-Ionových baterií.

Má okolo 9800 zaměstnanců po celém světě.

Produkty

Hlavní výrobní náplní jsou komerční baterie, jak primární, tak sekundární; nabíječky a jiný související sortiment jako svítilny a podobně. Hlavním odbytištěm je Čína. GP má továrny v Singapuru, Hong Kongu, Číně, Taiwanu a Malajsii.

Z hlediska českého trhu se jedná také o jednu z nejrozšířenějších značek komerčních baterií (hypermarkety, supermarkety, elektra apod.).


Adresa výrobce: http://www.gpbatteries.com/