Panasonic

Panasonic (Panasonic Corporation) je japonská nadnárodní korporace s více než 90letou tradicí. Výroba baterií je jedna z mnoha jejích aktivit – její hlavní doménou je spotřební elektronika.

Až do října 2008 figurovala pod názvem Matsushita Electric Industrial Co. Ltd. a Panasonic (stejně jako např. Technics (od roku 1929), National (1965) a několik dalších) vystupovaly jako značky výrobků této korporace. O výrobu baterií a akumulátorů se stará Energy Company, která se od Panasonicu vyčlenila coby divize v roce 2008.

Historie

Společnost Matsushita byla založena v Osace v roce 1918 panem Konosuke Matsushitou jako výrobce izolačních desek pro ventilátory, rozdvojky, svítilny pro jízdní kola. Dále pak rozšířila sortiment o žehličky, rádia a elektrické baterie. Baterie se začaly vyrábět v roce 1931 ve společnosti s názvem Matsushita Battery Industrial Co.,Ltd. V době války vyráběla i malá letadla a lodě. V roce 1958 začala dodávat na trh magnetofony, v 60. letech pak televize, jež našly odbytiště i v Americe. Zejména od 80. let 20. století společnost postupně prošla přechodem k masivní výrobě spotřební elektroniky. V roce 1994 ke svému sortimentu přidala Li-Ionové baterie.

Současnost

Společnost je rozdělena na mnoho divizí podle svého zaměření. Akumulátory a bateriemi se zabývá divize Energy Company, ve které pracuje cca 2200 lidí. Panasonic je nyní s aktivy o výši kolem 65 mld dolarů 89. největší společností na světě a zaměstnává bezmála 300 tisíc zaměstnanců po celém světě.

21. prosince 2009 Panasonic koupil podíl 50,2 % společnosti Sanyo je japonský výrobce elektroniky a také akumulátorů a baterií. Sanyo a za 4,5 miliardy dolarů se tak stal jejím majoritním vlastníkem.

Produkty

V jejím sortimentu převládají primární baterie, ať už alkalické nebo zinkové, tak i lithiové; dále pak NiMH akumulátory, automobilové a VRLA baterie, nabíječe, svítilny a další.


Adresa výrobce: http://panasonic.net/


Soubory ke stažení