SONY

SONY (plný názvem SONY Corporation) je populární japonský výrobce spotřební elektroniky, audio-, video-, komunikační a počítačové techniky, a krom jiného i akumulátorů a baterií.

Historie

Společnost byla založena v roce 1946 pod názvem Tokyo Telecommunications Engineering Corporation a původně se zabývala výrobou telekomunikačních a měřicích zařízení. V roce 1958 se firma přejmenovala na SONY Corporation.

Hlavní náplní je audio a videotechnika, počítačová a komunikační technika. Již v roce 1950 vyráběla společnost páskový magnetofon (tzv. kotoučáky). V roce 1954 vyrábí PNP tranzistory a rok později tranzistorová rádia. V roce 1965 již vyrábí barevné televizory.

Výrobky SONY jsou známy po celém světě – není tedy třeba jimi podrobněji zabývat.

Baterie SONY

Z hlediska baterií je tato značka také velice zajímavá.

V roce 1984 začala SONY vyvíjet lithiové akumulátory. Velkou zásluhu má tom Keizaburo Tozawa, který je označován v literatuře jako kmotr ("Godfather") Li-Ionových akumulátorů. V roce 1988 byl již připraven výrobní závod na výrobu Li-Ion akumulátorů, kde se v roce 1990 začaly Li-akumulátory hromadně vyrábět. Keizaburo Tozawa dal těmto akumulátorům i pojmenování (Li-Ion).

Na 4. mezinárodní semináři o nabíjecích bateriích, konaném v Deerfield Beach na Floridě v březnu 1990, zástupci firmy představili novou technologii, která využívala jako aktivní materiál pro zápornou elektrodu směsi grafitu (uhlíku) obohaceného lithiem a polyolefinů.

V roce 1990 se již tyto akumulátory objeví v kameře SONY CCD-TR1 8 a o rok později i v mobilním telefonu SONY Handyphone HP–211.

V září 1995, se Sony podařilo vyvinout lithium-ion modul pro použití v elektrických vozidel, projekt Sony začal v roce 1992.

V roce 2004 jako první na světě vyrábí SONY stříbro-oxidové baterie bez přísad rtuti.

Sony se proslavilo i značkou "InfoLithium", která označuje baterie, hlavně do videokamer, které mají uvnitř baterie čip, kde se zaznamenávají údaje o kapacitě akumulátoru.

Současnost

Sony zaměstnává více jak 170 000 lidí po celém světě.

Sídlo firmy je: 1-7-1 Konan, Minato-ku, Tokyo 108-0075, Japan


Adresa výrobce: http://www.sony.net