FDK

FDK (od roku 2001 oficiálním názvem FDK Corporation) je japonská společnost, která se kromě výroby baterií a elektrických zdrojů věnuje i aplikacím z vysokofrekvenční a signálové elektrotechniky. Název FDK pochází z předchozího názvu Fuji Denki Kagaku Co.,Ltd.

Historie

Společnost byla založena roku 1950. Již o 3 roky později začala spolupracovat se společností Fuji Electrics. V polovině 60. let získala významný podíl FDK společnost Fujitsu. 70. a 80. léta byla ve znamení snahy přizpůsobit obchodní zájmy společnosti novým technologickým možnostem, stejně jako rozšiřování poboček a budování výrobních kapacit. V 90. letech tato expanze pokračuje a naplno se rozbíhá výroba primárních článků. Po přelomu století společnost začíná více spolupracovat s firmami z okolních zemí a též její kapitál zaznamenává jistý nárůst.

Současnost

Firma sídlí v Tokiu a zastřešuje 19 dceřinných společností (7 v Japonsku, 12 v zámoří, většinou ve Východní Asii). K aktivům společnosti patří 7 výrobních míst v Japonsku a 7 mimo ně – pět ve východní Číně (včetně jedné na Thaiwanu) a po jedné v Indonésii a na Srí Lance. Obchodní pobočky pak kromě Japonska též v USA (San José), Evropě (Düsseldorf) a Asii – v Malajsii (Singapur) a Jižní Koreji (Soul). Přesto (v porovnání s ostatními výrobci) nepatří mezi ty největší. K 30. září 2009 v ní měla 854 zaměstnanců.

Ke společnosti FDK patří obchodní značky Fujitsu Batteries, Fuji a nově (v kooperaci se společností Sanyo je japonský výrobce elektroniky a také akumulátorů a baterií. Sanyo) i Je obchodní značka pro NiMH akumulátory firmy Sanyo. Twicell.

Majoritním vlastníkem je v současné době firma Sanyo je japonský výrobce elektroniky a také akumulátorů a baterií. Sanyo. Takže na trhu hlavně NiMH akumulátorů a lithiových baterií se objevuje často místo značky Sanyo značka FDK, popřípadě značka Obchodní značka pro baterie firmy FDK. Fuji.


Adresa výrobce: http://www.fdk.com