Sanyo

Sanyo (plný názvem SANYO Electric Co.,Ltd.) je japonská společnost.

Historie

Společnost byla založena v Osace v roce 1947 jako výrobce dynam pro jízdní kola. V roce 1952 začala vyrábět rádia a o rok později černobílé televizory. V roce 1961 Sanyo vyvinulo první NiCd akumulátory pod značkou Obchodní značka pro NiCd akumulátory firmy Sanyo. CADNICA. V roce 1975 pak primární články na bázi Li-MnO2 a již od roku 1979 vyrábí solární články.

Firma Sanyo poskytuje licence na výrobu Lithiových baterií i dalším firmám: Varta je německá firma známá výrobou akumulátorů a baterií. Jedná se o jednu z nejstarších firem působícím na evropském trhu. Varta, Mallory (USA), Duracell (USA), Renata. V roce 1990 začíná vyrábět NiMH články TWICELL. A v roce 2005 NiMH články s nízkým samovybíjením Je obchodní značka NiMH akumulátorů s nízkým samovybíjením značky Sanyo. Eneloop.

Kromě baterií firma Sanyo též úspěšně pokračuje ve vývoji a výrobě elektroniky – videokamery, barevné televizory, fotoaparáty, solární moduly a další.

Současnost

Od roku 2008 spolupracuje Sanyo s VOLKSWAGEN Group na vývoji Li-Ion baterií (HEV) pro hybridní vozidla.
Společnost je rozdělena na mnoho divizí podle svého zaměření. Akumulátory a bateriemi se zabývá divize Mobile Energy Company.

Sanyo je majoritním vlastníkem firmy Japonská společnost vyrábějící primární i sekundární články a další elektroniku. FDK. Naopak, vlastníkem Sanyo se od 21. prosince 2009 stal Panasonic je japonská společnost vyrábějící elektroniku a také akumulátory a baterie. Panasonic.


Adresa výrobce: http://sanyo.com/


Soubory ke stažení