Polyswitch

Jako další bezpečnostní prvek, popřípadě jako náhrada za termostat, se používají součástky dodávané pod označením polyswitch. Funkce je zde opět pouze bezpečnostní. Polyswitche vypínají jak při určité teplotě, tak při překročení nabíjecího nebo vybíjecího proudu, respektive se jedná o závislost okolní teploty a protékajícího proudu. Právě při zkratu jsou daleko rychlejší než termostaty. V lithiových bateriích se používají výhradně polyswitche místo termostatů, které jsou pro lithiové akumulátory pomalé a tím i zcela nevhodné. Polyswitch je stejně jako termostat vratná pojistka. Můžeme se setkat v bateriích se dvěma typy, starší typ, který vypadá jako větší destičkový kondenzátor (obr. 7.10 vlevo), nebo novější typy od společností Raychem nebo Bourns (vpravo).

7.10.png
7.10.Ukázka polyswitchů

Diskuze ke stránce Polyswitch

Jara: Je možné nahradit pojistku třeba v mixéru polyswitchem?

Je možné nahradit pojistku třeba v mixéru polyswitchem? Mě to nebaví pokaždé co se zasekne motor vyměňovat trubičkovou pojistku. 

Každopádně tím polyswitchem pořád poteče nějaký proud, ale pro obyčejný komutátorový motor by to vadit nemělo.

reagovat 1. 12. 2016  14:28:49 p# vote+ vote- report +18

Přidat komentář

U příspěvků, prosíme, udržte jejich obsah v rámci dobrých mravů a platných zákonů Ćeské republiky, pište k tématu, nevkládejte spam a nepoužívejte hrubé výrazivo.

HTML v příspěvcích není povoleno, ale případné hypertextové adresy se automaticky zobrazí jako odkazy.

Za obsah diskuzního příspěvku zodpovídá jeho autor. BATTEX, spol.s r.o. si vyhrazuje právo příspěvky moderovat.